Şartlar Ve Koşullar

Bu Kullanım Şartları en son Haziran, 2022 tarihinde güncellenmiştir.

eduWinergy’nin misyonu, öğrenme yoluyla insanların hayatlarını iyileştirmektir. Her yerde herkesin eğitim içeriklerine öğrenme amacıyla erişmesine olanak sağlıyoruz. Platform modelimizin, kullanıcılarımıza değerli eğitim içerikleri sunmak için en iyi yöntem olduğunu düşünüyoruz. Platformumuzu ve hizmetlerimizi sizin için, bizim için, öğrenci ve eğitmen topluluğumuz için güvende tutmak amacıyla kurallara ihtiyaç duyuyoruz. Bu Şartlar, eduWinergy web sitesindeki, diğer ilgili hizmetlerdeki tüm faaliyetleriniz için geçerlidir.

Öğrencilerimizin ve eğitmenlerimizin kişisel verilerinin işlenmesiyle ilgili bilgileri Gizlilik Politikası’ nda sunuyoruz.

 1. Hesaplar

İçerik satın alma ve içeriğe erişim dahil olmak üzere platformumuzdaki birçok etkinlik için bir hesabınızın olması gerekir. Hesabınızı oluşturmak ve bulundurmak için geçerli bir e-posta adresi dahil olmak üzere doğru ve eksiksiz bilgiler sağlamalı ve sağlamaya devam etmelisiniz. İzniniz olmadan hesabınızı kullanan birinin neden olduğu hasar veya zarar (bize veya başka birine) dahil olmak üzere hesabınızın ve hesabınızda olan her şeyin tüm sorumluluğu size aittir. Yani şifreniz konusunda dikkatli olmanız gerekir. Hesabınızı bir başkasına devredemez veya başkasının hesabını kullanamazsınız. Bir hesaba erişim talep etmek için bizimle iletişime geçmeniz halinde söz konusu hesabın size ait olduğunu kanıtlamak için ihtiyaç duyduğumuz bilgileri bize sağlayamadığınız takdirde bu erişimi size sunmayız. Bir kullanıcının ölmesi halinde söz konusu kullanıcının hesabı kapatılır.

Hesap oturum açma kimlik bilgilerinizi bir başkasıyla paylaşamazsınız. Hesabınızda meydana gelen her şeyden siz sorumlu olursunuz ve eduWinergy, hesap oturum açma kimlik bilgilerini paylaşan öğrencilerin yaşadıkları anlaşmazlıklara müdahale etmez. Birinin hesabınızı izniniz olmadan kullanıyor olabileceğini öğrenmeniz (veya başka herhangi bir güvenlik ihlalinden şüphelenmeniz) halinde Destek Ekibimiz ile iletişime geçerek bize hemen bilgi vermelisiniz. Hesabınızın size ait olduğunu doğrulamak için sizden bazı bilgiler talep edebiliriz.

eduWinergy’de bir hesap oluşturabilmek ve Hizmetleri kullanabilmek için öğrencilerin en az 18 yaşında olması gerekir. Online hizmetleri kullanmaya onay verilmesi için gereken yaştan küçükseniz bir eduWinergy hesabı oluşturamazsınız. Bu kuralları ihlal eden bir hesap oluşturduğunuzu öğrenirsek hesabınızı sonlandırırız.

Hesabınızı dilediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Hesabınızı sonlandırdığınızda ne olduğunu görmek için Gizlilik Politikası’na göz atın.

 1. İçeriğe Kaydolma ve Erişim

Bir öğrenci olarak bir kursa veya diğer içeriklere kaydolduğunuzda eduWinergy’den eduWinergy platformu ve Hizmetler aracılığıyla içeriği görüntülemek için bir lisans alırsınız. Kaydın lisans sahibi eduWinergy’dir. İçerikler size satılmaz; içeriklerin lisansı verilir. Bu lisans, size içeriği herhangi bir şekilde yeniden satmaya (hesap bilgilerini bir alıcıyla paylaşmak veya içeriği yasa dışı indirmek ve torrent sitelerinde paylaşmak dahil) yönelik hiçbir hak vermez.

Yasal ve daha eksiksiz bir ifadeyle eduWinergy, size (bir öğrenci olarak) bu Şartlara ve Hizmetlerimizin belirli içerikleri ve özellikleri ile bağlantılı her türlü koşul veya sınırlandırmalara uygun şekilde gerekli tüm ücretlerini ödemiş olduğunuz içeriklere yalnızca kendi kişisel, ticari olmayan, eğitim amaçlarınız için erişmek ve bunları görüntülemek üzere sınırlı, münhasır olmayan ve başkasına devredilemeyen bir lisans verir. Diğer tüm kullanımlar açıkça yasaklanmıştır. Bir eduWinergy yetkili temsilcisi tarafından imzalanmış yazılı bir sözleşmede aksine açıkça izin vermiş olmadığımız sürece hiçbir içeriği çoğaltamaz, yeniden dağıtamaz, iletemez, devredemez, satamaz, yayamaz, kiralayamaz, paylaşamaz, kiraya veremez, değiştiremez, uyarlayamaz, düzenleyemez, türev eserlerini oluşturamaz, alt lisansını veremez veya başka bir şekilde aktaramaz ya da kullanamazsınız. Bu, API’lerimizden herhangi biri aracılığıyla erişebileceğiniz içerikler için de geçerlidir.

Bir kursa veya diğer içeriklere kaydolduklarında öğrencilerimize erişim lisansı veririz. Ancak kaydolduğunuz kurs veya diğer içerikler, örneğin bir telif hakkı şikayetine konu olduğunda veya içeriğinin şartları ihlal ettiğini belirlediğimizde yasal gerekçelerle veya politika gereği içeriğe erişimi engellemeye karar verdiğimiz veya engellemekle yükümlü olduğumuz durumlarda dilediğimiz zaman içeriklere erişim ve içerikleri kullanma lisansını iptal etme hakkımız saklıdır. Bu erişim lisansı, Abonelik Planları üzerinden kayıtlar veya kaydolduğunuz kurs veya diğer içeriklerle ilişkili eklenti özellikler ve hizmetler için geçerli değildir. Örneğin, eğitmenler diledikleri zaman artık öğretim asistanlığı veya içerikle ilgili Soru-Cevap hizmetleri sunmamaya karar verebilir. Daha açık ifade etmemiz gerekirse erişim, eğitmene yönelik değil, kurs içeriğine yöneliktir.

Eğitmenler öğrencilere doğrudan içerikleri için lisans veremez. Bu tür doğrudan lisanslar geçersiz ve hükümsüz olup bu Şartları ihlal eder.

 1. Ödemeler


3.1 Fiyatlandırma

eduWinergy’deki içeriklerin fiyatları T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakaanlığı tarafından belirlenen ücret aralığı kapsamındadır. Kurs ücreti ile ilgili bilgi “Kurslar” sekmesinde mevcuttur. Kurs ücreti dışında herhangi ek bir ücret talep edilemez.

Hesabınızda oturum açtıysanız gördüğünüz listelenen para birimi, Türk para birimidir.

3.2 Ödemeler

Satın aldığınız içeriklerin ücretlerini ödemeyi kabul edersiniz ve bu ücretler için banka ya da kredi kartınızdan para çekmemize veya başka ödeme şekillerini işlememize yetki verirsiniz. Ödeme hizmeti sağlayıcılarımız tarafından sağlanan bilgileri kullanarak ödeme yöntemlerinizi güncelleyebiliriz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikası’na  göz atın.

Satın alma işlemi gerçekleştirirken geçersiz ya da yetkisiz bir ödeme yöntemi kullanmamayı kabul edersiniz. Ödeme yönteminiz başarısız olursa ve kaydolduğunuz içeriğe erişmeye devam ederseniz bizden bildirim aldıktan sonra otuz (30) gün içinde ilgili ücretleri bize ödemeyi kabul edersiniz. Yeterli ödeme almadığımız içeriklere erişimi engelleme hakkını saklı tutarız.

 1. İçerik ve Davranış Kuralları

Yasal olmayan amaçlar için Hizmetlere erişemez, Hizmetleri kullanamaz veya bir hesap oluşturamazsınız. Hizmetleri kullanımınız ve platformumuzdaki davranışlarınız yerel veya ulusal yasalara ülkenizdeki düzenlemelere uygun olmalıdır. Sizin için geçerli olan bu tür yasalar ve düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olmak ve bunlara uyumluluğu sağlamak yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır.

Öğrenciyseniz, kaydolduğunuz kursların veya diğer içeriklerin eğitmenlerine soru sormanıza ve içeriklerle ilgili yorumlar yayımlamanıza olanak sağlar. Belirli içeriklerde eğitmen sizi “ev ödevi” veya test şeklinde içerik göndermeye davet edebilir. Size ait olmayan hiçbir şey yayımlamayın veya göndermeyin.

eduWinergy, şartların herhangi bir şekilde ihlal edilmesi, ödeme tarihi gelen ücretleri ödememeniz, hileli geri ödeme taleplerinde bulunmanız, emniyet veya devlet birimlerinin talepte bulunması, hesabınızda uzun süre hareketsizlik olması, beklenmedik teknik sorun veya problemler olması, dolandırıcılıkla veya yasa dışı faaliyetlerle uğraştığınızdan şüphelenmemiz veya kendi takdir yetkimize dayalı olarak başka herhangi bir neden oluşması dahil herhangi bir nedenle veya nedensiz olarak dilediğimiz zaman, bildirimde bulunarak veya bulunmadan platformu kullanma izninizi sınırlandırabilir veya sonlandırabilir ya da hesabınızı bloke edebiliriz. Bu tür bir sonlandırmadan sonra hesabınızı ve içeriklerinizi silebilir ve ileride platformlarımıza erişmenizi ve  kullanmanızı engelleyebiliriz. Hesabınız sonlandırıldığında veya askıya alındığında içerikleriniz platformlarımızda bulunmaya devam edebilir. Hesabınızın sonlandırılması, içeriğinizin kaldırılması veya platformlarımıza ve hizmetlerimize erişiminizin engellenmesi halinde size veya başka herhangi bir üçüncü tarafa karşı hiçbir sorumluluğumuz olmadığını kabul edersiniz.

 1. eduWinergy’yi Riski Kendinize Ait Olarak Kullanma

İçeriğe erişim sağladığınızda eğitmen tarafından sunulan bilgilere güvenmenin riski size aittir.

Bir öğrenci veya eğitmenle doğrudan etkileşime girdiğinizde paylaştığınız kişisel bilgi türleri konusunda dikkatli olmalısınız. Eğitmenlerin öğrencilerden talep edebileceği bilgi türlerini sınırlandırmış olmamıza rağmen öğrenci ve eğitmenlerin platformdaki diğer kullanıcılardan aldıkları bilgilerle ne yaptıklarını kontrol etmiyoruz. Kendi güvenliğiniz için e-postanızı ya da hakkınızdaki diğer kişisel bilgileri paylaşmamalısınız. Eğitmenlerin veya öğrencilerin davranışlarından ya da bunlarla bağlantılı olarak doğabilecek hiçbir türde anlaşmazlık, iddia, kayıp, yaralanma veya hasardan sorumlu değiliz.

 1. eduWinergy’nin Hakları

Web sitemiz, mevcut ve gelecekteki uygulamalarımız, API’larımız, veritabanlarımız ve çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın Hizmetler aracılığıyla gönderdikleri veya sundukları içerikler dahil olmak üzere (ancak eğitmenler ve öğrenciler tarafından sağlanan içerikler hariç) eduWinergy platformuna ilişkin her türlü hak ve menfaat, eduWinergy ve lisans sahiplerinin münhasır mülkiyetindedir ve öyle kalacaktır, yalnızca gerekli olduğu ve talep edildiği taktirde T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile paylaşılabilir.  Hiçbir şey, size eduWinergy adını veya herhangi bir eduWinergy ticari markasını, logosunu, etki alanı adını ve diğer ayırt edici marka özelliklerini kullanma hakkını vermez. eduWinergy aracılığıyla sağlayabileceğiniz her türlü geribildirim, görüş veya öneri tamamen gönüllük esasına dayalıdır ve bu tür geribildirim, görüş veya önerileri uygun gördüğümüz şekilde ve size karşı hiçbir yükümlülüğümüz olmaksızın kullanmakta serbest oluruz.

eduWinergy platformuna ve Hizmetlere erişirken veya bunları kullanırken aşağıdakilerden hiçbirini yapamazsınız:

 • platformun herkese açık olmayan alanlarına (içerik depolama dahil), eduWinergy’nin bilgisayar sistemlerine veya eduWinergy hizmet sağlayıcılarının teknik dağıtım sistemlerine erişme, bunları kurcalama veya kullanma.
 • platformun güvenlikle ilgili herhangi bir özelliğini devre dışı bırakma, buna müdahale etme veya bunu aşmaya çalışma ya da herhangi bir sistemimizin saldırıya açıklığını yoklama, tarama veya test etme.
 • eduWinergy platformu veya içerikleri kopyalama, değiştirme, türev eserlerini oluşturma, bunlar üzerinde ters mühendislik, ters montaj uygulama ya da başka bir şekilde herhangi bir kaynak kodunu ya da içeriği keşfetmeye çalışma.
 • web sitemiz, mobil uygulamalarımız veya API aracılığıyla (ve yalnızca API koşul ve şartları uyarınca) sunulan mevcut arama işlevlerimiz haricinde başka bir yöntemle (otomatik veya başka bir şekilde) platformumuza erişme ya da platformumuzu arama veya erişmeye ya da aramaya çalışma. Hizmetlere erişmek için kopyalama veya örümcek yöntemi, robot veya herhangi bir türde başka otomatik yöntem kullanamazsınız.
 • Hizmetleri herhangi bir şekilde değiştirilmiş, yanıltıcı veya sahte kaynak tanımlayıcı bilgi göndermek (örneğin, kendini eduWinergy gibi göstererek e-posta iletişimleri gönderme) içim kullanma veya platformlarımıza veya hizmetlerimize virüs gönderme, aşırı yüklenme, aşırı gönderim yapma, istenmeyen posta gönderme veya e-posta bombardımanına tutma veya Hizmetlerde gereksiz yük oluşturacak veya Hizmetlere müdahale edecek başka herhangi bir yöntem dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla herhangi bir kullanıcının, sunucunun veya ağın erişimini engelleme veya bozma (ya da bunları yapmaya çalışma).
 1. Abonelik Şartları

Bu bölüm, öğrenci olarak abonelik üzerinden sunulan koleksiyonlarımızı kullanımınız için geçerli olan ek şartları (“Abonelik Planları”) kapsar. Abonelik Planı kullandığınızda bu bölümdeki ek şartları kabul etmiş olursunuz. eduWinergy şirket kullanımının bu Şartlara değil, eduWinergy ile anlaşma sağlanmış olan kuruluş arasındaki sözleşmeye tabi olduğunu unutmayın.

8.1 Abonelik Planı

Abonelik Planına kayıtlı olduğunuz süre boyunca eduWinergy aracılığıyla bu Abonelik Planına dahil olan içeriklere erişmek ve bunları görüntülemek için bizden sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez bir lisans alırsınız.

Satın aldığınız veya yenilediğiniz abonelik, Abonelik Planına erişiminizin kapsamını, özelliklerini ve ücretini belirler. Aboneliğinizi başkasına devir veya temlik edemez veya başkalarıyla paylaşamazsınız.

Abonelik Planlarımız kapsamındaki içerikleri kullanma lisansını, dilediğimiz zaman tamamen kendi takdirimize bağlı olarak (örneğin içeriği artık bir Abonelik Planı üzerinden sunma hakkımız yoksa) iptal etme hakkını saklı tutarız. İptal hakkımızla ilgili ek bilgiler “İçeriğe Kaydolma ve Erişim” bölümünde yer almaktadır.

8.4 Ödemeler ve Faturalandırma

Abonelik ücreti, satın alma işleminiz sırasında listelenecektir. 

Abonelik Planına kaydolmak için bir ödeme yöntemi sağlamalısınız. Bir Abonelik Planına kaydolarak ve ödeme sırasında fatura bilgilerinizi vererek bize ve ödeme hizmeti sağlayıcılarımıza, kayıtlarımızda bulunan ödeme yönteminizi kullanarak söz konusu zamanda geçerli olan ücretler için ödemeleri işleme alma hakkı vermiş olursunuz. Her abonelik döneminin sonunda aboneliğinizi aynı süre boyunca otomatik olarak yeniler ve söz konusu zamanda geçerli olan ücretlerin ödenmesi için ödeme yönteminizi işleme alırız.

Ödeme hizmeti sağlayıcılarımız tarafından sağlanan bilgileri kullanarak ödeme yönteminizi güncellememiz durumunda (yukarıdaki “Ödemeler ” bölümünde açıklandığı gibi) bize, güncel ödeme yönteminizden söz konusu zamanda geçerli olan ücretleri tahsil etmeyi sürdürme yetkisi verirsiniz.

Kaydettiğimiz ödeme yönteminiz aracılığıyla ödemeyi işleme alamamamız veya ödeme yönteminizden yapılan ödemelere itiraz ederek geri ödeme talebinde bulunmanız ve geri ödeme almanız durumunda aboneliğinizi askıya alabilir veya sonlandırabiliriz.

Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak Abonelik Planlarımızı değiştirme veya Hizmetlerimizin fiyatlarında ayarlamalar yapma hakkını saklı tutarız. Aboneliğinizde yapılan değişiklikler veya fiyat değişiklikleri, geçerli yasalar aksini gerektirmediği sürece size bildirimde bulunulduktan sonra yürürlüğe girer.

Kullanıcının eğitime kayıt için ödediği bedel dışında, herhangi bir nedenle ek bir ücret talep edilemez.

8.5 Abonelik Sorumluluk Reddi Beyanları

Abonelik Planları kapsamında yer alan belirli bir içeriğin kullanılabilirliği veya Abonelik Planlarındaki minimum içerik miktarı konusunda hiçbir garanti vermeyiz. Gelecekte dilediğimiz bir zamanda tamamen kendi takdirimize bağlı olarak Abonelik Planlarına ek özellikler sunma veya sunmaktan vazgeçme ya da Abonelik Planlarını başka şekilde değiştirme veya sonlandırma hakkımızı saklı tutarız. Bu sorumluluk reddi beyanları, aşağıdaki “Sorumluluk Reddi Beyanları” bölümünde belirtilenenlere ek niteliğindedir.

 1. Çeşitli Yasal Şartlar

9.1 Bağlayıcı Sözleşme

eduWinergy’ye kaydolarak, erişerek veya Hizmetleri kullanarak eduWinergy ile yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme yapmayı kabul edersiniz. Bu Şartları kabul etmiyorsanız platformumuza kaydolmayın, erişmeyin veya hiçbir hizmetimizi kullanmayın.

Bu Şartlar (bu Şartlar ile bağlantılı tüm sözleşme ve politikalar dahil) sizinle aramızdaki sözleşmenin tamamını teşkil eder.

Bu Şartların herhangi bir bölümünün ilgili kanunlar tarafından geçersiz ya da uygulanamaz bulunması durumunda söz konusu hüküm, orijinal hükmün amacına en yakın geçerli, uygulanabilir bir hükümle değiştirilmiş olarak kabul edilecek ve bu Şartların geri kalanı yürürlükte kalmaya devam edecektir.

Bir durumda haklarımızı kullanmakta geciksek ya da bir hakkımızı kullanmasak bile bu durum, bu Şartlar kapsamındaki haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmez ve haklarımızı gelecekte kullanmaya karar verebiliriz. Belirli bir durumda herhangi bir hakkımızdan feragat etmeye karar vermemiz, genel olarak veya gelecekte de haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmez.

Aşağıdaki bölümler, bu Şartlar sona erdikten veya feshedildikten sonra da geçerli kalmaya devam edecektir: Bölüm 2 (İçeriğe Kaydolma Erişim), 5 (eduWinergy’nin Yayımladığınız İçeriğe İlişkin Hakları), 6 (eduWinergy’yi Riski Kendinize Ait Olarak Kullanma), 7 (eduWinergy’nin Hakları), 8.5 (Abonelik Sorumluluk Reddi Beyanları), 9 (Çeşitli Yasal Şartlar) ve 10 (Anlaşmazlıkların Çözümü).

9.1.1 Sözleşmenin İptali – Geri Ödeme

Aldığınız kurslardan memnun kalmanızı istiyoruz. Bu nedenle, eduWinergy’de satın aldığınız tüm uygun kursları 10 iş günü içinde iade edebilirsiniz. Ne sebeple olursa olsun bir kurstan memnun kalmazsanız,  geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

 • Çoğu geri ödeme orijinal ödeme yöntemiyle yapılır. Bazı kısıtlamaların uygulanabileceğini ve bazı satın alımların yalnızca kredi olarak geri ödenebileceğini lütfen unutmayın. 

Satın alma geçmişinizden geri ödeme talep etme

Udemy’ye bir web tarayıcısı üzerinden erişiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek Satın alma geçmişi sayfanızdan hızlıca geri ödeme talep edebilirsiniz.

 1. Geri Ödeme talebi sayfasına gidin.
 2. Geri ödeme talebi formunu doldurun.
 3. Kurs başlığının altında bulunan Geri Ödeme Talep Et öğesine tıklayın. 
 4. Size 30 iş günü içerisinde Winergy Destek Ekibi tarafından geri dönüş sağlanacaktır. Sağlanmadığı taktirde.İletişim bilgileri sayfasından ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

9.2 Sorumluluk Reddi Beyanları

Planlı bakım ya da sitede herhangi bir sorun nedeniyle platformumuz çalışmayabilir.  Ayrıca güvenlik sorunlarıyla da karşılaşabiliriz. Bunlar sadece örnek olarak verilmiştir. İşlerin yolunda gitmediği bu tür durumların hiçbirinde hiçbir dava hakkınızın bulunmayacağını kabul edersiniz. Hukuki ve daha karmaşık bir dille ifade etmek gerekirse Hizmetler ve içerikleri “olduğu gibi” ve “mevcut olduğu şekilde” sunulmaktadır. Biz (ve iştiraklerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimiz) Hizmetlerin veya içeriklerinin uygunluğu, güvenilirliği, kullanılabilirliği, dakikliği, güvenliği, hatasızlığı veya doğruluğu konusunda hiçbir beyan veya taahhütte bulunmuyor ve ticarete elverişlilik, belirli bir amaca uygunluk, hak sahipliği ve ihlal yasağına ilişkin zımni garantiler de dahil olmak üzere (sarih veya zımni) her türlü garanti ve koşulu açıkça reddediyoruz. Biz (ve iştiraklerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimiz) Hizmetlerin kullanımından belirli sonuçlar elde edeceğiniz konusunda hiçbir garanti vermiyoruz. Hizmetleri (her türlü içerik dahil) kullanım riski tamamen size aittir. Bazı yargı bölgeleri, zımni garantilerin hariç tutulmasına izin vermez; dolayısıyla, yukarıda hariç tutulanlardan bazıları sizin için geçerli olmayabilir.

Hizmetlerin belirli özelliklerini sunmayı herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle durdurmaya karar verebiliriz. eduWinergy veya iştirakleri, tedarikçileri, iş ortakları veya temsilcileri, bu tür kesintiler ya da bu tür özelliklerin kullanılamaması nedeniyle hiçbir hasardan hiçbir koşulda sorumlu tutulmayacaktır.

Bir savaş, düşmanlık ya da sabotaj, doğal afet, elektrik, İnternet veya telekomünikasyon kesintisi ya da devlet kısıtlaması gibi makul kontrolümüz dışında gerçekleşen olaylar nedeniyle Hizmetlerden herhangi birini yerine getirmemekten veya geç yerine getirmekten sorumlu olmayız.

9.3 Tazmin Etme

Bizi yasal olarak zor durumda bırakacak şekilde hareket etmeniz halinde size karşı hukuk davası açabiliriz. eduWinergy’yi ve grup şirketlerimizi ve bunların sorumlularını, direktörlerini, tedarikçilerini, iş ortaklarını ve temsilcilerini (a) yayımladığınız veya gönderdiğiniz içeriklerden, (b) Hizmetleri kullanmanızdan, (c) bu Şartları ihlal etmenizden veya (d) bir üçüncü tarafın herhangi bir hakkını ihlal etmenizden kaynaklanan her türlü üçüncü taraf iddiasına, talebine, kayba, hasara ve masrafa karşı (makul avukatlık ücretleri dahil) tazmin etmeyi, savunmayı ve aynılarından beri kılmayı kabul edersiniz. Tazminat yükümlülüğünüz, bu Şartlar ve Hizmetleri kullanımınızın sona erdikten sonra da geçerli olmaya devam edecektir.

9.4 Hukuk Davaları ve Bildirimler

Dava nedeni oluşmasından bir (1) yıldan daha fazla süre geçtikten sonra taraflardan hiçbiri bu Sözleşmeden kaynaklanan veya Sözleşmeyle bağlantılı olarak hiçbir biçimde hiçbir dava açamaz. Bu kısıtlamanın kanun tarafından empoze edilemediği durumlar hariç tutulur.

Bu Şartlar kapsamında verilecek olan tüm bildirimler ve diğer iletişimler yazılı olacak ve taahhütlü veya iadeli taahhütlü posta ile ya da e-posta ile (bizim tarafımızdan hesabınızla ilişkili e-posta hesabına ya da sizin tarafınızdan info@winergytechnologies.com adresine) gönderilecektir.

9.5 Aramızdaki İlişki

Siz ve biz, aramızda hiçbir ortak girişim, iş ortaklığı, istihdam, yüklenici veya temsilcilik ilişkisi bulunmadığını kabul ederiz.

9.6 Devir ve Temlik Edilemezlik

Bu Şartları (veya burada verilen hakları ve lisansları) devir veya temlik edemezsiniz. Örneğin, bir şirket çalışanı olarak bir hesaba kaydolduysanız hesabınız başka bir çalışana devredilemez. Bu Şartları (veya burada verilen hakları ve lisansları) sınırlama olmaksızın başka bir şirkete veya kişiye temlik edebiliriz. Bu Şartlarda yer alan hiçbir husus, hiçbir üçüncü taraf kişi veya kuruluşa hiçbir hak, fayda veya çözüm yolu sağlamaz. Hesabınızın başkasına devredilemeyeceğini ve hesabınıza ilişkin tüm haklar ile bu Şartlar kapsamındaki diğer hakların ölümünüz halinde sona ereceğini kabul edersiniz.

 1. Anlaşmazlıkların Çözümü

Çoğu anlaşmazlık çözümlenebilir; resmi bir hukuk davası açmadan önce lütfen Destek Ekibimiz ile iletişime geçmeyi deneyin.

 1. Bu Şartların Güncellenmesi

Zaman zaman, uygulamalarımızı netleştirmek veya yeni ya da farklı uygulamaları yansıtmak için (örneğin yeni özellikler eklediğimizde) bu Şartları güncelleyebiliriz ve eduWinergy, kendi takdir yetkisine bağlı olarak dilediği zaman bu Şartları değiştirme ve/veya bu Şartlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Önemli bir değişiklik yapmamız halinde hesabınızda belirtilen e-posta adresine e-posta bildirimi göndermek ya da Hizmetlerimiz aracılığıyla bir bildirim yayımlamak gibi belirgin bir yöntemle size bildirimde bulunuruz. Değişiklikler, aksi belirtilmediği sürece yayımlandıkları gün yürürlüğe girer.

Değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra Hizmetleri kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Yenilenen tüm Şartlar önceki tüm Şartların yerini alacaktır.

 1. Bizimle İletişime Geçme

Bizimle iletişime geçmenin en iyi yolu Destek Ekibimiz ile iletişim kurmaktır. Hizmetlerimiz ile ilgili soru, endişe ve geri bildirimlerinizi lütfen bize iletin.

Enerji verimliliğini eduWinergy ile öğrendiğiniz için teşekkürler!